Láska menom rodina

Autor: Zuzana Wagnerová | 5.2.2015 o 20:08 | Karma článku: 6,10 | Prečítané:  1063x

Muž, žena. Otec, mama, deti. RODINA.  Vyrastám v klasickej rodine. Rodine, ktorá ma od malička formovala a viedla tou správnou cestou. Rodina, ktorá mi bola vzorom. Obyčajné veci, ktoré som od útleho detstva vnímala ako samozrejmé. Ale momentálna situácia na Slovensku mi vnáša do mojich samozrejmých predstáv o rodine úplne inú podobu. A nech sa snažím akokoľvek premýšľať, viem jedno, že dieťa potrebuje matku a otca!

Slovensko sa zrazu rozpoltilo. Na tých, ktorých sú zásadne proti referendu, a na tých, ktorých jednoznačne zahlasujú 3x ÁNO.

Žijeme v demokratickom štáte, môžeme si vyberať, môžeme rozhodovať. Každý volí za seba, presadzuje ten svoj názor. Vie ako, a prečo to tak robí.

Ja sa chcem zmieniť o svojich pocitoch a názoroch. Som jedna z mnohých, ktorá zdieľa svoje stanovisko k tejto dlho - rozoberanej téme. Nenazývala by som to témou, skôr našou budúcnosťou, v ktorej budeme žiť.

A robím to so vztýčenou hlavou a hrdosťou, pretože zastávať rodinu je mojou úlohou a povinnosťou. Povinnosťou, ktorú robím rada, a čo je najdôležitejšie, z vlastného presvedčenia.

Otec. Človek, pred ktorým si predstavím silného muža, ktorý ma stále ochráni. Muža, ktorý sa ma vie zastať. Človek statočný, nebojácny. Človek, ktorý nadovšetko ľúbi mamku, a svojimi mohutnými rukami ju vie pohladiť, keď je to potrebné. Človek, ktorý aj keď to neprejavuje často, má ma nadovšetko rád.

Mama. Žena, ktorá je anjelom chodiacim po Zemi. Žena, ktorá je tak zraniteľná, slabá, ale zároveň neuveriteľne silná. Žena, ktorá i keď kričí, vám chce len to najlepšie. Žena, ktorá vám znesie i to modré z neba, i keď sa to nedá. Žena, ktorá šíri naokolo úsmev, ale po nociach často krát plače. Mama je len jedna. Mama vás budeš ľúbiť stále, nech by sa stalo čokoľvek. Jej srdce je zastávka na ceste lásky, tej najväčšej.

Deti. Najkrajší dar pre rodičov, ktorí milujú a sú milovaní. Čo môže byť väčším darom pre muža a ženu, ako dieťa? Väčší a posvätnejší dar neexistuje. Deti sú obrazom rodičov. Sú ich radosťou, šťastím, nádejou, láskou. Jednoducho, sú pre nich všetkým.

OTEC + MAMA + DETI = RODINA

Rodina, ktorá drží tento svet. Rodina, ktorá obzvláštňuje slovo -  láska. 

Verím, že sa rozhodnete správne...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Európa je civilizácia fake news (píše Michal Havran)

Rimania označili zmŕtvychvstanie ako prvý hoax.

AUTO

Sen o elegantnom kupé z Bratislavy sa stane realitou

Koncept, ktorý ostal na papieri, sa rodí po 55 rokoch.


Už ste čítali?