Aj práve dnes môžu byť Vianoce...

Autor: Zuzana Wagnerová | 4.12.2013 o 8:00 | Karma článku: 6,38 | Prečítané:  346x

Milujeme, nenávidíme, ohovárame, kritizujeme, odsudzujeme, milujeme, ... Ten stály kolobeh. Máme ľudí, ktorí nám sú blízky, no i tak ich často raníme, ubližujeme im. Nastanú situácie, kedy sa zachováme tak neľudsky, tak zbabelo, tak strašne. Ale prečo? Prečo robíme to, čo v podstate ani nechceme? A tu zrazu, blíži sa 24. december. Áno, deň iný, ako všetky ostatné. Zrazu sa správame jeden k druhému celkom inak. Zrazu si prajeme navzájom všetko dobré, zrazu sme ochotní, štedrí, nezávistliví.

Vianoce. Zrazu je svet krajší. Nie som sama, ktorá má rada toto obdobie. Tento krásny čas, kedy pociťujem lásku a súdržnosť rodiny, lásku ľudí, ktorí ma majú radi. Aj vy to pociťujete? Som presvedčená, že áno. Človek si uvedomí, koľko má toho veľa. Že má strechu nad hlavou, že má čo jesť, piť, že má toho tak veľa - rodinu. Čím som staršia, tým viac si uvedomujem, že najdôelžitejšími nie sú tie balíčky s farbenými stužkami, ktoré nosí "Ježiško", ale naopak, to, že sme všetci spolu, že sme vďační jeden za druhého. Že v rodinnej harmónii si pozrieme stokrát videnú Pololušku, ktorá má stále to svoje čaro.

Dostávam sa k pointe...Prečo musí prísť tristopätdesiatyôsmi deň roka, aby bolo zrazu všetko tak krásne a dych vyrážajúce? Nemôžeme sa k sebe správať lepšie aj dnes, práve teraz, zajtra, či pozajtra? Bráni nám v tom niečo? Potrebujeme k tomu stromček, darčeky, či plný stôl jedál? Veď je to také jednoduché, a zároveň také ťažké. Stačí tak málo. Byť ochotnejší, nápomocnejší, ľudskejší. Stačí otvoriť srdce. Stačí povedať ľuďom: ,,Mám ťa rád." Aj práve teraz, nemusíme čakať, kým prídu Vianoce. Stačí jednoducho milovať. A zrazu si uvedomíme, že každý jeden deň je pre nás takými malými "veľkými" Vianocami. Tak, aj dnes vám prajem krásne Vianoce...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Symbolom dnešnej strednej Európy je plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

ŠPORT

Sagan v Austrálii nezvíťazil ani na záver. Tretí raz prehral s Ewanom

Preteky Tour Down Under vyvrcholili šiestou etapou.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí, už im nestačili čiarky na stenách.


Už ste čítali?